مشاوره تخصصی کنکوراگر به دنبال یک مشاوره کنکور خوب و مناسب هستید و نیاز به مشاوره تخصصی کنکور مجموعه مهندسی مواد دارید، سوالات خود را از ما بپرسید! تیم مهندسی MavadEng در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.

سوالات متداول شما

کارشناسی ارشد مهندسی مواد شامل چه گرایش هایی است؟
جوشکاری، شناسایی و انتخاب مواد مهندسی، حفاظت و خوردگی مواد، شکل دادن فلزات، استخراج فلزات، سرامیک، ریخته گری و رشته های مهندسی پزشکی گرایش بیو مواد و مهندسی مواد مرکب گرایش کامپوزیت های سرامیکی و فلزی.
گرایش های مختلف کارشناسی ارشد مهندسی مواد شامل چه دروسی است؟
مراجعه به بخش معرفی گرایش های مهندسی مواد
وضعیت ادامه تحصیل در رشته مهندسی مواد در داخل و خارج از کشور چگونه است؟
در خصوص کلیه گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی مواد می توان گفت امکان ادامه تحصیل در داخل و خارج کشور در مقطع دکترا میسر است. برای پذیرش خارج کشور تنها احتیاج به داشتن یک رزومه قوی است. رزومه قوی را دانشگاه محل تحصیل، مقاله هایISI ، داشتن نمره بالا در زبان های خارجه و دیگر توانایی های فردی تشکیل می دهد. در رشته مواد با داشتن یک استاد راهنمای موفق، انگیزه، تلاش و مشاوره صحیح می توان به راحتی برای خود یک رزومه قوی ایجاد کرد. پس اگر قصد ادامه تحصیل در دیگر کشورها را دارید می توانید با قبولی در مقطع کارشناسی ارشد یکی از گرایش های رشته مواد دانشگاه های معتبر، به راحتی به هدفتان برسید.
دروس و ضرایب آنها برای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی مواد؟
1- زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی) با ضریب یک، 2- ریاضی (ریاضی عمومی 1و2، معادلات دیفرانسیل، ریاضی مهندسی) با ضریب دو، 3- خواص فیزیکی مواد با ضریب دو، 4- خواص مکانیکی مواد با ضریب دو، 5- شیمی فیزیک و ترمودینامیک با ضریب دو. همچنین دروس خواص مواد مهندسی و بیومتریال ها، شیمی آلی و بیوشیمی، فیزیولوژی و آناتومی با ضریب دو برای پذیرش در گرایش های مهندسی پزشکی.
تعداد سوالات و زمان کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی مواد؟
زبان انگلیسی 30 سوال، ریاضی و هر کدام از دروس تخصصی 20 سوال به مدت 170 دقیقه
سوالات زبان انگلیسی کنکور چگونه است؟
بخش عمومی نصف سوالات را شامل می شود(15 سوال) و از دو بخش لغت (10 تست) و گرامر (5 تست به صورت close test) تشکیل می شود. نکته ی مهم در بخش عمومی این است که سطح سوالات بخش لغت بسیار بالا بوده و گزینه های نزدیک به هم و دارای دامهای طراحی تست، در آن بسیار زیاد است و در بخش گرامر هم باید مطالعه ی خوب داشته باشید و تعداد بسیاری نکته هم حفظ کنید که بتونید سوالات این بخش رو جواب بدهید.
بخش اختصاصی هم دارای 15 تست در قالب سه و یا چهار متن (reading) می باشد که همگی مربوط به بخش های مختلف مهندسی مواد می باشند. این بخش شاید دانش عمومی کمتری از زبان رو به نسبت بخش عمومی بخواهد اما لغات تخصصی زیادی در متون استفاده می شود و دانشجو باید حتما سابقه مطالعه متون تخصصی رو داشته باشد. نکته دیگری که باید اشاره شود این است که برای پاسخگوی به سوالات این بخش شما علاوه بر دایره لغات تخصصی باید با تکنیک های خوندن متون و پاسخگویی به سوالات از قبیل حدس معنی کلمات، دریافت منظر نویسنده از جملات و ... آشنا باشید و تمرین زیادی کرده باشد و در آخر هم باید به این نکته توجه کرد که متون در این بخش اغلب طولانی بوده و خوندن و پاسخ گویی به سوالات بسیار وقت گیر می باشد و باید در مدیریت زمان پاسخگویی به درس زبان نهایت دقت انجام گیرد.
آیا حذف کردن چند درس باعث لطمه دیدن نتایج من نمی شود؟
مطمئنا اگر شما درسی رو حذف کنید تعدادی سوال هم از دست می دهید اما باید واقع بین بود در شرایطی حذف درس پیشنهاد می شود که شما زمانی که دارید نمی توانید تمامی دروس رو بخونید و با تست زنی به تسلط برسید. بنابراین باید یک یا چند درس رو حذف کنیم که بتونیم در بقیه به تسلط برسیم . به این نکته توجه کنید که اگر شما یک درسی رو بخونید اما تست نزنید یا کم بزنید عملا با اینکه اون درس رو نخونده باشید هیچ فرقی نمی کنه در واقع تست زنی مهم ترین بخش فرایند آماده سازی برای کنکور می باشد.
چه رفرنس هایی برای مطالعه دروس تخصصی کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی مواد خوبه؟
خواص فیزیکی: 1 - خواص فیزیکی تألیف ریدهیل 2 - خواص فیزیکی تألیف آونر 3 - مهندسی و علم مواد، اسکلند خواص مکانیکی: 1 - متالوژی مکانیکی دیتر ترجمه شهره شهیدی 2 - تغییر شکل و مکانیزم های شکست مواد مهندسی، تألیف هرت برگ، ترجمه علی اکبر اکرامی 3 - خواص مکانیکی مواد، هرتزبرگ
شیمی فیزیک و ترمودینامیک: 1 - کتاب ترمودینامیک، تألیف گسکل، ترجمه سعیدی 2 - کتاب ترمودینامیک، تألیف دکتر توحیدی، دانشگاه تهران ۳- کتاب شیمی فیزیک و ترمودینامیک در مهندسی مواد، تالیف حمید خرسند و نسیم کیایی، انتشارات دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی. ۴- کتاب شیمی فیزیک و ترمودینامیک مهندسی مواد و متالورژی، تالیف حامد خسروی، انتشارات گسترش علوم پایه.
معدل کارشناسی چقدر در کنکور کارشناسی ارشد اثرگذار است؟
معدل در کنکور كارشناسي ارشد به اندازه 20% در تعيين رتبه شما اثرگذار است. اما خود اين معدل با توجه به دانشگاه محل تحصيل در مقطع كارشناسي در يك عدد بزرگتر از 1 ضرب شده و معدل مؤثر نام گذاري ميگردد. معمولاً اين ضريب بين 1 تا 1/1 مي باشد.
تراز چگونه تعیین می شود؟
تراز میانگین